| AUTOPOMOC | tel: +420 602 284 073 | po-pa 10:00 – 17:00 | so-ne po dohodě |

 

Slovníček pojmů

Vyhledání automobilu dle požadavků klienta

Vybrat vhodný automobil pro sebe nebo svou rodinu nemusí znamenat dny a týdny strávené procházením inzerátů a objížděním bazarů. Tuto práci můžete svěřit nám. Stačí nám sdělit, co od nového automobilu očekáváte a v jakém finančním rozmezí bychom se měli pohybovat. Na základě Vašich požadavků najdeme takové automobily, které nejvíce odpovídají Vašim představám. K vybraným automobilům Vám zašleme jejich detailní charakteristiky, upozorníme Vás na jejich výhody, případně na možná rizika s jejich koupí spojená.

Dokladová prověrka původu automobilu v ČR (dle požadavku klienta):

Vyhněte se skrytým závadám, stočenému tachometru a dalším nástrahám, které na vás při koupi ojetého automobilu můžou čekat. Dříve, než přistoupíme k samotné prohlídce automobilu, prověříme, zda je v pořádku po legální stránce. Zjistíme, zda není kradený, zda nemá stočený tachometr i to, zda není zatížen leasingem.

Vámi vybraný automobil tedy nejprve prověříme v databázi AUTOTRACER – Cebia, která odhalí jeho skutečnou servisní historii, včetně počtu najetých kilometrů v době poslední technické kontroly. Bude-li po této stránce vše v pořádku, přistoupíme k samotné prohlídce automobilu.

Dokladová prohlídka automobilu s původem mimo ČR (dle požadavku klienta):

Chcete mít jistotu, že Vámi vybraný automobil opravdu pochází ze země, kterou uvádí prodejce, že nebyl například odcizen, zda je řádně odhlášen? Neriskujte odebrání automobilu bez náhrady!

Při dokladové prověrce zjistíme, zda byl automobil v dané zemi registrován a řádně odhlášen. Zjistíme údaje o totálních škodách, jsou-li evidovány. Prověrka trvá (v závislosti na zemi původu) 3-6 dní.

Testovací jízda a osobní kontrola automobilu

Během fyzické prohlídky automobilu zjistíme skutečný stav jeho karoserie i interiéru, vyzkoušíme funkčnost všech ovládacích prvků.

Testovací jízda nám umožní posoudit, zda automobil splňuje všechna Vaše očekávání – tedy, zda je v dobrém technickém stavu – deklarovaném prodejcem.